Quantcast
aryaenews is loading
Aryae News .ir
در حال بارگذاری...

دی

29 جمعه
1396

اینجا جای تبلیغ شماست !

زیباترین پارک‌های ملی آمریکا

1396/10/12 10:02 منبع برترین ها

ایالت متحده آمریکا بهترین مکان برای لذت بردن از جاذبه های طبیعی بی نظیر در جهان بشمار می رود. از کوه های عظیم و دیدنی گرفته تا جنگل های انبوه با گونه های گیاهی و جانوران متفاوت.

زیباترین پارک‌های ملی آمریکا
وب سایت روزیاتو - فروغ بیداری: ایالت متحده آمریکا بهترین مکان برای لذت بردن از جاذبه های طبیعی بی نظیر در جهان بشمار می رود. از کوه های عظیم و دیدنی گرفته تا جنگل های انبوه با گونه های گیاهی و جانوران متفاوت.

سالانه گردشگران بیشماری به این کشور پهناور سفر کرده و از چشم‌اندازهای فوق‌العاده زیبای طبیعی آن دیدن می کنند. به گزارش انجمن پارک های ملی آمریکا، هر سال بالغ بر ۳۰۰ میلیون نفر از این پارک ها بازدید می کنند.

از این رو، اگر تاکنون برنامه ای برای سفر به این مناطق نداشته اید، توصیه می کنیم تا تصاویر و توضیحات ارائه شده در زیر را دیده و مطالعه کنید چون بدون شک، مشتاق دیدن این پارک ها خواهید شد.

در ادامه، ۱۰ نمونه از زیباترین پارک های ملی آمریکا را برایتان انتخاب کرده ایم. همراهمان باشید.

پارک ملی تپه های شنی بزرگ کلرادو
 
 با زیباترین پارک های ملی آمریکا آشنا شوید

این پارک ملی یک سطل شنی بسیار بزرگ برای بزرگسالان بشمار می رود و پرارتفاع ترین تپه های ماسه ای آمریکای شمالی را در خود جای داده است. بلندی برخی از تپه ها به ۲۲۹ متر نیز می رسد. این پارک ملی حدود ۳۴۳ کیلومتر مربع مساحت دارد و مملو از چشم اندازهای طبیعی فراوان است. کوه‌های سانگر د کریستو نیز از این پارک قابل مشاهده هستند.
 


پارک ملی گلیشر
 
 با زیباترین پارک های ملی آمریکا آشنا شوید

این پارک ملی برای دوستداران زمستان، حکم بهشت را دارد زیرا برف‌ها و یخ‌های آن تا حوالی تابستان همچنان وجود دارند. جاده‌ی مشهور رو به آفتاب در این پارک که از دل کوه‌ها عبور کرده و چشم‌اندازهای فوق العاده ای دارد، یکی از جاذبه‌های بی‌نظیر پارک ملی گلیشر هستند. این پارک با مساحت ۴۱۰۲ کیلومتر مربع در ایالت مونتانا در آمریکا واقع شده است. البته قسمتی از آن در خاک کانادا قرار دارد. شهرت اصلی پارک بیشتر بخاطر مناظر سر به فلک کشیده و یخچال‌های طبیعی آن است.
 


پارک ملی زایان
 
 با زیباترین پارک های ملی آمریکا آشنا شوید

پارک ملی زایان، در ایالت یوتا در ایالات متحده آمریکا قرار دارد و شهرت آن بخاطر دره‌هایی با سنگ‌های ماسه‌ای قرمزرنگ است. راه‌باریکه‌های سنگی در زایان کنیون یکی از مشهورترین مسیرهای کوهنوردی در آمریکا بشمار می رود و دارای دیوارهایی بلند با ارتفاع حدود ۳۰۵ متر از سطح رودخانه است. رودخانه این دره نیز حدود ۹ متر عرض دارد.
این پارک نزدیک به ۵۹۴ کیلومتر مربع وسعت دارد. در گذشته های دور، سرخ‌پوستان آناسازی در این منطقه زندگی می کردند.
 


پارک ملی شنندوا
 
 با زیباترین پارک های ملی آمریکا آشنا شوید

با دسترسی بسیار آسان از بیشتر سواحل شرقی آمریکا، پارک ملی شنندوا یکی از بهترین سرزمین ها برای تماشای چشم‌اندازهای بی‌نظیر و آبشارها در ایالت ویرجینیا در ایالات متحده آمریکا است.
این پارک که ۸۰۵ کیلومتر مربع مساحت دارد حاوی چشم اندازهای طبیعی کوه‌های شنندوا (در رشته کوه‌های آپالیشن) است.
 


پارک ملی کنای فیوردز
 
 با زیباترین پارک های ملی آمریکا آشنا شوید

در پارک ملی کنای فیوردز در ایالت آلاسکا، گردشگران می توانند به پستانداران دریایی نزدیک شده و از نزدیک شاهد زندگی آن ها باشند. اگر خوش شانس باشید، می توانید شاهد جدا شدن تکه های یخ از کوه های یخی باشید که درون خلیج می ریزد. وسعت پارک ملی کنای فیوردز  ۲٬۸۳۳ کیلومتر مربع است.
 


پارک ملی دره مرگ
 
 با زیباترین پارک های ملی آمریکا آشنا شوید

پارک ملی دث ولی در کالیفرنیا، گرم‌ترین و خشک‌ترین پارک ملی در ایالات متحده است. از جاذبه‌های آن می توان به رشته‌کوه های زیبا و جذاب و گونه‌های گیاهی و جانوری اشاره کرد که خود را با محیط خشن بیابانی این منطقه وفق داده‌اند.
در حدود ۹۵ درصد از پارک به عنوان منطقه بکر تعیین شده است. منطقه بکر این پارک مساحتی معادل ۱۲٬۳۶۰ کیلومتر مربع را در بر می‌گیرد. گفتنی است که خشک‌زارهای دث ولی از جمله بزرگ ترین خشک‌زارهای جهان به شمار می‌آیند و مشهورترین خشک‌زار پارک، ریس‌ترک است که به علت جا به جایی سنگ‌هایش مشهور شده‌ است.
 
 

پارک ملی ساگوارو
 
 با زیباترین پارک های ملی آمریکا آشنا شوید

پارک ملی ساگوارو، برای کاکتوس های منحصربه‌فرد خود به نام ساگوارو شهرت جهانی دارد و سنگری محکم در جنوب غربی آمریکا بشمار می رود. این پارک در ایالت آریزونا در آمریکا، زیستگاه حیوانات بیابانی و سنگ‌نوشته های تاریخی است. مساحت این پارک ۳۷۰ کیلومتر مربع است.
 


پارک ملی یوسیمیتی
 
 با زیباترین پارک های ملی آمریکا آشنا شوید

پارک ملی یوسیمیتی، نخستین پارک ملی ایالات متحده آمریکا است و بخاطر قله‌های بلند و آبشارها و بیش از ۲۰۰ گونهٔ گیاهی و جانوری، مثل خرس‌های قهوه‌ای و چشم‌اندازهای بسیار خارق‌العاده شهرت جهانی دارد.
این پارک در ایالت کالیفرنیا در ایالات متحده آمریکا واقع شده و جزو میراث جهانی یونسکو در این کشور است. پارک ملی یوسیمیتی ۳۰۸۱ کیلومتر مربع مساحت دارد و روزانه ۱۵ هزار نفر از آن بازدید می‌کنند.
 


پارک ملی آتشفشان‌های هاوایی
 
 با زیباترین پارک های ملی آمریکا آشنا شوید

گردشگران می توانند روی زمین‌های آتشفشانی در میان آتشفشان‌های فعال هاوایی گشت بزنند. این پارک با مساحت ۱۳۴۸ کیلومتر مربع در ایالت هاوایی در ایالات متحده آمریکا قرار دارد.
 


پارک ملی طاق ها
 
 با زیباترین پارک های ملی آمریکا آشنا شوید

پارک ملی آرچز یا پارک ملی طاق ها، در جنوب ایالت یوتا قرار دارد و یکی از ۵ پارک ملی برتر آمریکا بشمار می رود. طاقهای طبیعی قرمزرنگ، صخره‌های نامتعارف و چشم اندازهایی که همانند دست‌ساخته‌های بشر به‌نظر می رسند موجب شهرت این پارک شده اند. حدود ۲ هزار طاق در کنار دره‌های زیبا در این پارک ملی سر به آسمان نهاده اند. پارک ملی آرچز ۳۱۰ کیلومتر مربع وسعت دارد.

خبرهای مرتبط

زیباترین خلیج های جهان کدامند؟
خلیج ها در صورتی که بزرگ و به اندازه کافی عمیق باشند، تبدیل به بندرگاه هایی طبیعی می شوند که اغلب از اهمیت اقتصادی و استراتژیک زیادی نیز برخوردار هستند. بسیاری از شهرهای بزرگ جهان روی بندرگاهی طبیعی قرار گرفته اند.
جهانگردی 09:31   1396/10/26
مکان هایی که به وسیله گردشگری در حال نابودی هستند (2)
برخی شهرها به قدری با توریست ها دچار مشکل شده اند که محدودیتی در تعداد افرادی که می توانند در هر روز از آن شهر بازدید کنند وضع کرده اند. مردم محل در برخی شهرهای دیگر اعتراضاتی را علیه گردشگری در شهر محل اقامت خود برپا کرده اند.
جهانگردی 09:49   1396/10/25
مکان هایی که به وسیله گردشگری در حال نابودی هستند (1)
در مورد این شگفتی های طبیعی و مکان های تاریخی زیر، هجوم گردشگران باعث شده که حفظ آن ها در بلند مدت مورد تهدید قرار بگیرد. اگر مراقب نباشیم، ممکن است این مکان های ارزشمند را برای همیشه نابود کنیم.
جهانگردی 09:44   1396/10/25
آرامش را در این شهرها احساس کنید
اگر به یک زنگ تفریح نیاز دارید به ۱۱ تا از آرام ترین شهرهای جهان سفر کنید. این شهرها باعث می شوند که حس و حال و روحیه شما عوض شود.
جهانگردی 09:33   1396/10/24
دریاچه های رنگی زیبا در جهان
دریاچه های رنگی زیبای بسیار زیادی در سراسر جهان وجود دارد که رنگ آن ها با رنگ معمولی آب کاملاً متفاوت است. تنوع رنگ ها ابعادی جدید به مناظر طبیعی پیرامون این دریاچه ها اضافه می کند. در این مطلب با ما همراه شوید تا سفری به دور دنیا داشته باشیم و دریاچه هایی زیبا و رنگارنگ را مرور کنیم.
جهانگردی 09:41   1396/10/19
مقاصد گردشگری در جهان که به تازگی محبوب شده‌اند
در اینجا ۱۴ مقصد گردشگری نوظهور و پر هیجان را معرفی می کنیم. افراد ماجراجو در حال سفر به این نقاط هستند. فرصت سفر به این نقاط پیش از هر کس دیگری را از دست ندهید.
جهانگردی 09:33   1396/10/18

نظرات کاربران

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تائید منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد *

کانال تلگرام
انتقادات و پیشنهادات

سایت خبری آریایی نیوز هیچ گونه مسئولیتی در قبال اخبار منتشر شده ندارد و صرفاً اخبار گوناگون را از منابع خبری معتبر دریافت و با ذکر منبع انتشار می دهد.

لطفا انتقادات و پیشنهادهای سازنده ی خود را در قبال بهبود عملکرد سایت به ما انتقال دهید

ارتباط با ما
تبلیغات
دنیای فوتبال
تبلیغات
آب و هوای امروز
برای نمایش شهرهای دیگر اینجا کلیک کنید.
شهر کمینه بیشینه دما هوا
خرم آباد -2 12 -1 شب صاف
کرمانشاه -1 9 -1 شب صاف
مشهد -2 15 -1 شب صاف
اصفهان -4 13 -1 شب صاف
زنجان -3 8 -2 شب تا قسمتی ابری
سنندج -2 8 -2 شب معتدل
یاسوج -4 7 -3 شب صاف
اراک -4 11 -3 شب صاف
شهرکرد -7 8 -4 شب صاف
همدان -3 9 -4 شب صاف
اوقات شرعی
اوقات شرعی به افق تهران
اذان صبح 05:45
طلوع آفتاب 07:13
اذان ظهر 12:15
غروب آفتاب 17:17
اذان مغرب 17:36
نیمه شب شرعی 23:31
نرخ ارز
آمار سایت
Top